O životě

Víra

To to trvalo, co? Já vím…

Dostal jsem několik roztomilých a jemných „nakopnutí“ od věrných čtenářů, z nichž jedno bych rád uvedl jako úvod k dnešnímu článku:

„…taky chápu, že máte plno svých starostí a práce, ale vzhledem k tomu, že Vaším cílem je “udržovat plamen naděje”, myslím, že byste měl něco zveřejnit. Doba je náročná na výdrž a já jen doufám, že znovu nepropukne v plné síle tlak na nějakou další “vakcinaci”. Už se začíná blbnout s opičími neštovicemi a podobnými kravinami a mediální uhlíky covidu se pod pokličkou taky stále “udržují žhavé” a občas i “probleskne plamínek”. Tak nějak člověk cítí a z diskusí na různých stránkách soudím, že podobně to vnímá spousta lidí, že by to chtělo něco na povzbuzení. Pevně doufám, že už jsme opravdu těsně před cílem, ale dny plynou a nic tomu nenasvědčuje, grázlové řádí a karavana gaunerů jede dál (věřím, že je to jen zdánlivé, ale člověk si začíná říkat, kolik ještě měsíců nebo let a bude to vše vůbec reálně zvládnutelné?). Bylo by skvělé, kdybyste si utrhnul nějaký čas a něco zveřejnil. Myslím, že hodně lidí právě teď potřebuje tu jiskru naděje vykřesat.“

Chápu to velmi dobře, a když už jsem jednou nazval web Křesadlo, tak bych měl taky podle toho křesat a ne to nechat vždycky vyhasnout! Tak i přesto, že mám teď opravdu hromadu svých vlastních starostí a spoustu práce, rozhodl jsem se urvat jeden den a něco aktuálního napsat.

Dnešní článek bude o třetí zkoušce na Vesmírné duchovní akademii, na VDA (kdo neví, o co jde, bylo by dobré přečíst si předem související články).

První zkouška byl Covid. Byla to zkouška znalostí o JÁ. O znalostech fungování pronajatého transportního obleku (lidského těla) a jeho nezbytné údržbě, o duši, o psychice, o rovnováze ve vesmíru, o přírodních zákonech a o tisících dalších věcech, které by měl každý člověk na Zemi a tady v tomto životě povinně znát. Kdo tyto znalosti nestihl nasbírat do MDŽ 2020, měl pech! Nejdůležitější zkouška. Kdo ji neudělal, je poznamenán na těle i na duši.

Druhá zkouška byla Ukrajina. Byla to zkouška znalostí o prostředí, ve kterém žijeme, o systémech řízení, o otroctví, o Deep State, o skutečných a pravdivých dějinách lidstva, o naivitě, o falešné solidaritě, o předsudcích apod. Ten, kdo to nezvládl a znemožnil se mácháním modro-žlutým hadrem, má velký problém, i když to zatím ani netuší. Dopustil se (i když na nevědomé úrovni) podpory toho nejstrašnějšího zla, které ještě na světě existuje a tím se na tom podílel. Podporoval genocidu, fašismus, nacizmus, obchod s lidmi, sexuální otroctví, obchod s orgány, praní špinavých peněz, obchod s narkotiky, pedofilii, zvrácené ideologie apod. Kdo to nesložil, má pošpiněné svědomí. Těmto lidem jednoho dne přijde účet a budou se divit i nohama!

Opičí neštovice (Monkey Pox)

Někdo by mohl říct, že teď přišla další nová zkouška v podobě opičích neštovic, ale tak tomu v žádném případě není. To by byla jen další zkouška ze stejného předmětu, jako byl Covid. Jenže ten, kdo neudělal první zkoušku, na to s největší pravděpodobností doplatil a je vyšťouraný a zapíchnutý a na tom už nic nezmění ani složením mnohem jednoduššího reparátu z opičích neštovic. Je to vlastně jen taková symbolická cena útěchy pro ty, kteří neprošli první zkouškou. Naopak ten, kdo nenaletěl covidové šaškárně i přes tu šílenou mediální masáž, těžko asi naletí té opičí anebo jakékoliv jiné. Podle mého názoru už další zkoušky nejsou potřeba, nic by se tím nezměnilo. Propadnuvší zůstanou mimo hru a ti, co prošli, jsou mnohem zocelenější pro jakékoliv další nástrahy. Proč tedy ještě někdo vynakládá energii na organizaci tohoto trapného opičího divadla? Důvody jsou dva. Peníze a červené pilule. Posledním mohykánům DS jde samozřejmě jako vždy o peníze až na prvním místě, a tak spustili už dávno naplánovanou opičí pomstu. Ten konkrétní adenovirus, který tuto chorobu spouští, už si dávno dopředu namíchali do svých jedových koktejlů a teď stačí jen spustit přesně stanovené frekvence přes 5G a nemoc může propuknout v plné síle. Když si vezmeme, že je na světě asi tak 2-3 mld zapíchnutých, z nichž určitě aspoň třetina půjde na jakoukoliv další mňamku, tak je to docela slušný byznys. Důvod pro každou další vakcínu už může být prakticky jakýkoliv, protože když někdo dokázal do teď skočit na takové absurdity, tak už skočí úplně na všechno. Nepřekvapilo by mě, kdyby si někdo vymyslel třeba vakcínu proti velbloudímu hrbu. No a na opicích se zase napakuje hezkých pár desítek tisíc zločinců, kteří se tím nádherně odhalí a bude je možné sebrat. A Aliance? Ta má všechny procesy 100 % pod kontrolou. Což znamená, že jestliže se něco takového vůbec děje, tak je to proto, že to Aliance dovolila za účelem rozhazování červených pilulí, velkých jako vzducholoď Hindenburg (myslím samozřejmě červené pilulky alá Matrix).

Žádný další strašák, plandemie, či jakákoliv další vakcinační kampaň nemůže v zásadě ve světovém měřítku už nic změnit, protože zapíchanci jsou tak jako tak v řiti a nikdo nezapíchnutý už na to nikdy nepřistoupí. Aliance vyhrála, všichni šmejdi z DS to mají spočítané a vydělané peníze už ani nestačí utratit. Nicméně jak je vidět, tak jim nic nebrání v tom, aby škodili až do úplného konce a do svého soudného dne, který je zatraceně blízko. Podle mého názoru tudíž nemohou být opičí neštovice ani žádná jiná nemoc nebo plandemie už nikdy plnohodnotnou zkouškou.

Pochopil jsem, že zkoušky mají charakter síta nebo jakéhosi vyřazovacího závodu. Neuděláš zkoušku a končíš. Na té první to bylo evidentní, na té druhé a třetí už to tak zřetelné není, ale časem se to nepochybně projeví. Zdánlivě nejjednodušší to měli a mají ti, kteří žijí mimo tento mainstreamový zvrácený svět, nic neřeší, žijí si své soukromé životy a události okolního světa se jich nedotýkají. Jsou to například některé jednodušší národy nebo kmeny, které mají svoji odvěkou moudrost a jsou neoddělitelně propojeni s přírodou. Ti jsou předem jasnými výherci všech zkoušek minulých i budoucích. Čím víc je někdo zasažen smrtící „civilizací“, tím větší úsilí musí vynaložit, aby se jejím nástrahám a osidlům dokázal vyhnout. Pojem „vyspělá civilizace“ v tom smyslu, jak je všeobecně vnímán, je absurdita sama o sobě. Je to ukazatel, jak moc jsme zmatení a jak moc jsme se dokázali vzdálit od pravdy.

VÍRA

Takže další zkouškou, která vlastně už dost dlouhou dobu probíhá, je zkouška VÍRY. Ona v podstatě tak nějak paralelně probíhá pořád, ale teď je to teprve zřetelné.

Všimněte si, že se týká už jen těch, kteří zvládli předchozí dvě. Je to velmi zajímavé – ten kdo neudělal covid, má už úplně jiné starosti. Řeší vyrážky, myokarditidy, psychické poruchy, ztrátu imunity, dělá kiksy, má bouračky, omdlívá a pak jezdí „rychlou“ a nic dalšího ho už v podstatě nezajímá. Nemá budoucnost, a tudíž nepotřebuje ani víru. Všímám si, že tito lidé se postupně hroutí do hmotného světa, přestávají být těmi, kterými byli dřív, jejich okolí je nepoznává a přestává jim rozumět, stejně jako oni nerozumí ostatním. Vtipné je, že také existují opačné případy, kdy ti, kteří byli před impregnací nesnesitelní a nepoužitelní, pookřáli a vypadají, že jim to prospělo. Ano, i pneumatiky mohou být bezdušové a dají se opravit tak, že se do nich nastříká nějaké svinstvo, které je vyztuží a mohou zase chvíli fungovat.

Ti, co neprošli druhou zkouškou, mají zřejmě pocit, že se jim právě zhroutila jejich zcela uměle vykonstruovaná představa o současném světě před očima. A je to doslova tak, protože jejich představa byla tak nesmyslná a lživá, že bylo načase ji zbourat. Oni totiž všichni tito „modro-žlutí“ doteď věřili, že žijeme v takzvaném „civilizovaném světě“, v „moderním“ 21. století, a že žádná válka nejen že neprobíhá, ale že ani žádná nová válka není možná. Přeci tady máme NATO, záruku míru, strážce demokracie a světové bezpečnosti a nikdo nedovolí, aby mohl „jeden stát svévolně a agresivně napadnout svobodnou, demokratickou a suverénní zemi a vraždit tam nevinné civilisty!“. Proto jsou tak rozzuření, zmatení a šílení ve svém počínání, protože do této chvíle neměli ani tušení, kde to žijí, co se okolo nich děje. Domeček z karet jejich životních jistot a hodnot se jim kompletně zřítil, a tak jsou nepříčetní a zoufalí, a proto se chovají nepříčetně a dělají zoufalé činy. A tak jsem vlastně rád za ty „neštovice“, protože opičky budou příjemnou změnou.

Zkouška víry je na rozdíl od všeho předchozího značně odlišné téma a vyžaduje úplně jiné myšlení. Ten, kdo na všechno potřebuje „vědecké“ a hmatatelné důkazy, nemá šanci. Žádné důkazy tohoto materialistického typu zde nejsou a nebudou k dispozici. Víra je postavena na intuici a na citu. S tím bude mít spousta lidí velký problém.

A teď konkrétně. Osvobozování lidstva Aliancí je speciální vojenská operace, při které nikdo nesmí veřejně vypouštět informace. Důvod je jasný, nepřítel naslouchá a mohl by uniklé informace využít ve svůj prospěch. To znamená, že Aliance vypustí jen to, co je pro nepřítele de facto už nepoužitelné. Pochopitelně záměrně uvolňuje i dezinformace pro zmatení nebo odvedení pozornosti. Jestliže jsem si donedávna myslel, že skutečné načasování zná jen několik lidí na planetě, tak teď už si to nemyslím. Vojenský kvantový počítač společně s dalšími technologiemi na vhled do budoucnosti, jako je Looking Glass a Vision, vyhodnocuje veškeré dění na planetě a propočítává optimální postup. Nikdo z lidí nemůže mít schopnost sledovat chování celého lidstva v takové komplexnosti jako umělá inteligence, a tudíž to, co se děje, jak lidé myslí, jak jsou probuzení, ani nikdo nemůže správně vyhodnocovat.

Všichni informátoři se tudíž do teď mohli spolehnout jen na kusé informace a s pomocí intuice z nich syntetizovat nějaké závěry. Většina se nemýlila v událostech, ale v jejich načasování. To je ten hlavní problém. Mnohdy se mělo něco stát, bylo zřejmé, že se to stane, všichni se na tom shodovali, ale na poslední chvíli do toho zasáhla umělá inteligence a přehodila svět na jinou časovou osu, protože ji vyhodnotila jako lepší a výhodnější. No a ti, co neměli pevnou víru, použili tuto skutečnost jako důvod, proč tomu celému nevěřit. S vaničkou vylili i dítě. Když si chce jeden člověk postavit garáž, tak většinou u toho nedodrží ani časový harmonogram, ani rozpočet. Mnohdy to dokonce postaví i jinak, než původně chtěl. A tady se jedná o operaci, na které participují stovky tisíc vojáků, milióny jiných entit z celého vesmíru, a ještě do toho v pravidelných intervalech hází vidle jeden arogantní živočich jménem člověk. Stále si ještě myslíte, že lze dodržovat naplánované termíny?

Lidé mohou být různí a mohou mít různé pohnutky k tomu, že se těmito mimořádně důležitými věcmi nezabývají nebo je to dokonce ani nezajímá. Třeba je to objektivní důvod, protože jsou tak vytížení, že na to fakt nemají čas. Jako třeba já na psaní článků. Nebo třeba neznají žádné cizí jazyky, moc se neorientují na internetu, a tudíž je pro ně opravdu velký problém si relevantní informace obstarat. To se dá pochopit. Proč ale tedy nevěří ani těm, kteří se tím celoživotně zabývají a tyto možnosti mají? To je právě ta otázka víry. Buď věřím anebo nevěřím. Když věřím, stačí mi málo a jsem v klidu. Když nevěřím, může mi někdo naservírovat tuny důkazů a stejně se v tom budu šťourat a všechno zpochybňovat.

Víra nebo spíš nevíra lidí v dobrý konec je postavena v zásadě na 2 omylech:

První omyl se opírá většinou o termíny, které byly ohlášeny, a pak se (podle nich) nic nestalo. Jenže ono se toho stalo hodně, ale tito lidé to nevzali nebo nechtěli vzít na vědomí. Nebo to pro ně není dostatečně průkazné. „Předpověděl jsi termín a ten ti nevyšel, tak jsi lhář a podvodník a už od tebe nechci nic slyšet!“ Každý časový posun tito nevěrci brali jako kompromitaci informátora a už mu následně nevěřili ani nos mezi očima. Přestali sledovat tento zdroj a šli jinam. Samozřejmě hlavně ke své vlastní škodě.

Druhý omyl, který podlamuje víru lidí, je naprostá neznalost fungování Deep State a Cabaly. Málokdo dokáže plně pochopit a uznat, jak mocná to byla kdysi síla, jak dokonale fungovala, jak byla organizovaná, jaké používala technologie a jaké byly její skutečné možnosti. To lidi obecně neví, nechtějí to vědět a když jim to řeknete, tak tomu nevěří. Je to pro ně takové sci-fi, že jste nakonec vy za blázna. Při tom právě tyto skutečnosti jsou nejlepší cestou k plnému pochopení současných dějů. Znalost „Protokolů Sionských mudrců“ je naprosto klíčová literatura pro pochopení, co jsou „ONI“ vlastně zač. Že to jsou zrůdy, nelidi, přivtělené mimozemské potvory, ale zároveň velmi schopní zločinci, schopní čehokoliv a postupující nekompromisně podle velmi starého plánu.

článku „Q“ jsem toto téma již částečně rozebíral. Uvedu proto už jen jeden další příklad. Vezměme si třeba takovou Ukrajinu.

Ukrajina je hýčkané a vymazlené děcko Deep State. Je to domovina Chazarské mafie, strategické území, které si šmejdi drželi zuby nehty jako základnu pro budoucí útok na Rusko. Celý sjednocený západ tam nainvestoval od roku 1991 bilióny dolarů, vybudovali si tam podzemní města, tunely propojující Ukrajinu se všemi ostatními kontinenty, zločineckou infrastrukturu na obchod s lidmi na všechny způsoby, a hlavně tam byly vynaloženy obrovské prostředky na přeprogramování celé generace Ukrajinců k nenávisti ke všemu ruskému.

Cabala usiluje již stovky let o zničení slovanského světa, konkrétně o vymazání Ruska z mapy světa. Desítky let nedělá západ nic jiného, než že dráždí medvěda v jeho brlohu a chce ho vylákat z lesa ven, aby pak mohl na rozzlobeného medvěda ukázat prstem jako na agresora a tím obhájit svůj následný zničující úder. Zločinecký spolek NATO byl vytvořen jen a jen za tímto účelem. Pochopitelně, že si v předchozích desetiletích krátili čas svrháváním nebezpečně svobodných režimů a umělým vytvářením válek, aby udrželi svůj zbrojní průmysl v mezičase v chodu, ale konečný cíl byl obklíčit Rusko ze všech stran, vyprovokovat medvěda k prvnímu chybnému kroku, a pak to všechno zničit. Ke stejnému účelu byla vytvořena i EU. EU je pokračování II. světové války jen jiným způsobem. Cíle zůstaly stejné. Kdo to neviděl doteď, tak dnes už to snad musí být jasné i pětiletému dítěti.

Tak, to byla stručná rekapitulace, na které jsme si měli uvědomit, jak obrovský význam měla Ukrajina pro Cabalu. A teď si představte, co by se stalo, kdyby ruská vojska překročila hranice s Ukrajinou na jaře v roce 2016, kdy byla Cabala ještě naposledy při plné síle. Nastalo by jaderné peklíčko a za chvíli by bylo po všem. Spojené státy, NATO a Rusko tehdy disponovaly tak nepředstavitelně ničivou silou, že by to nemohlo skončit jinak než špatně. Otázkou je, co je to špatně a pro koho. Tak třeba jestli by to vůbec lidstvo přežilo a jestli by se nerozpadla planeta. Ale to už je teď úplně jedno, protože se to nestalo a Rusko vědělo, že se nesmí nechat k ničemu takovému vyprovokovat, a to ani genocidou vlastních lidí na Donbasu. I když to byl asi těžký oříšek na překousnutí.

V roce 2016 začala skrytá vojenská operace Aliance s cílem zlikvidovat Deep State na celé planetě, která se navenek projevovala jen částečně, nejčastěji jako důsledek politiky prezidenta donalda trumpa a vladimíra putina. Sám trump, ani putin by toho ale nezmohli mnoho, kdyby za nimi nestály mocné síly Aliance a dalších mimozemských spojenců. Do dnešního dne se této síle podařilo zdecimovat Deep State takovým způsobem, že u nich nezůstal kámen na kameni. Všichni mocní zločinci byli dávno popraveni a nahrazeni herci v maskách nebo klony. Se scénářem v ruce musí teď hrát hru Aliance, ať se jim to líbí nebo ne. Jejich řady tak prořídly, že už se potápějícího parníku, ze kterého trčí poslední komín, drží jen posledních pár zoufalců. Přesto stále ještě trochu škodí. Neuvěřitelné!

A tak jsme došli až k datu 24. 2. 2022, kdy ruská vojska překročila hranice Ukrajiny. Vypuklo snad jaderné peklo? Néé? Ale, ale! Jak je to možné, když se na to tak těšily celé generace zločinců po desítky let?

Tak Cabala se klidně dívá, jak jim přišel někdo zničit jejich pracně vybudované pískoviště a nezmůže se na víc než na bezvýznamné štěkání neškodných mopslíků, ekonomické sankce fungující jako bumerang a posílání zbraní do posledního náboje? Kde je to mocné NATO? Kde je ta pověstná nemilosrdná Amerika, která doteď na celém světě hájila tu jejich dojebanou démonkracii?

Takže kdo tady z toho bývalého mocného Deep State vlastně zbyl? Pár novinářských a bezpáteřních kurev, které budou lhát ještě i na šibenici; pár politiků, kteří ještě nestihli zdrhnout a hrstky silových složek, které dosud nepochopily, komu to vlastně slouží a pro pár stříbrných prostituují dál.

Příkladů, které by ABSOLUTNĚ dokazovaly, že k osvobození lidstva už došlo, by byla spousta. Ale je to zbytečné, protože Ukrajina je dokonalý a ukázkový příběh „O konci Zla na planetě Zemi“.

Kdyby někomu náhodou tento příklad nestačil, tak přidám ještě jeden bonus. Víte, jaké zemi patří tato vlajka?

Jemenu. Mnozí vlajku Jemenu nikdy neviděli a další ani neví, kde Jemen leží.

Tak milí přátelé, teď si nalejeme čistého vína! Z pohledu světové politiky a mainstreamu je zde naprosto dokonalá analogie s Ukrajinou! Tuto zemi napadla Saudská Arábie již před 7 lety, a ještě dnes tam zuří skutečná válka, při které zahynulo již 500.000 nevinných civilistů. Viděli jste snad někoho, jak mává jemenskou vlajkou? Slyšeli nějakého našeho politika, jak uvaluje sankce na Saudskou Arábii a jde si koupit elektrokoloběžku na protest proti saudské ropě? Kdybych si dal na profilovku saudskou vlajku, myslíte si, že by mě někdo udal, že podporuji genocidu? Ne, ne, čuměli by na to jako péra z gauče a vůbec by nechápali, co jsem tím jako chtěl říct. Takže buďte v klidu! Půl mega mrtvých nechává zřejmě každého v tomto šíleném státě v naprostém klidu!

Na tomto příkladu můžete vidět, že tady vůbec nejde o lidi a o genocidy, ale jde tady zase a pouze o toho ruského méďu. Saudská Arábie je velký přítel USA, takže je vlastně všechno v naprostém pořádku. Amerika totiž nerozpoutává války, nýbrž exportuje demokracii prostřednictvím humanitárního bombardování a chrání chudáky lidi před zlými diktátory.

Takže víra přátelé, to je to, oč tu teď běží.

Malověrci

Znám lidi, kteří jsou skálopevně přesvědčeni, že to tady nepochybně špatně dopadne. Kupují si vybavení na přežití, učí se střílet z praku, aby si ulovili nějakou tu veverku, až budou mít hlad, mají dobré a drahé boty, aby mohli dobře a dlouho utíkat před vakcinačními komandy, která nepochybně začnou na podzim jezdit do každé vesnice. Mají spacák do -40 0 C, aby až se budou v zimě skrývat v lesích, nezmrzli. Jsou schopni dokonce zajít tak daleko, že svým dětem dovolují dělat naprosto nemorální věci, které by jim za normální situace nikdy nedovolili a netolerovali, a to jen proto, aby si ještě v krátkém zbývajícím čase, než budou zcela vyhlazeni, co nejvíc užili.

Tito lidé si o sobě myslí, jak jsou duchovní, že neskočili na lep ani covidu, ani Ukrajině, a přitom právě propadají z předmětu VÍRA. Takže prd duchovní, nevidí si ani na špičku svého nosu a jejich nevíra, dekadence, pesimizmus, negativizmus a hloupost z nich dělá nebezpečná individua, šířící okolo sebe zmar a děs. Oč jsou tito hlupáci lepší nebo horší než ti, kteří ten negativizmus šíří záměrně, za peníze, jen aby rozšiřovali vibrace strachu všude okolo sebe a zdržovali tak proces vzestupu lidstva? Ano, i oni přispívají svojí troškou do mlýna a svým negativizmem zdržují celosvětové procesy. Takže jejich chování vůbec není tak nevinné, jak by se mohlo na první pohled zdát.

Zajímalo by mě, jaké svébytné vysvětlení k událostem na Ukrajině by takový jedinec dokázal vypotit a jakoupak by to jeho vysvětlení asi mělo úroveň? A ještě zajímavějších výplodů bychom se asi dočkali, kdybychom se ho zeptali, jak je možné, že do této chvíle není nikde na světě povinná vakcinace, přestože to byl jeden z nejdůležitějších bodů a cílů celého DS? To se jako DS v jednu chvíli praštil do čela a řekl si: „Ty vole, uděláme aspoň jeden dobrý skutek, nevyhladíme je všechny najednou a necháme to na nich, ať se každý k té eutanázii rozhodne sám!“

Závěr

Každý den se děje obrovské množství skvělých věcí, kdy každá jedna sama o sobě je na šampíčko. Kdyby to chtěl někdo kompletně sledovat, myslím si, že to je mimo časový rámec normálního člověka. Tak například uplynulou sobotu dostali někteří významní informátoři od Aliance zákaz zveřejňování citlivých informací na jeden týden. Pročpak asi?

Finanční systém je kompletně v běhu, už to nikdo nestopne, ani kdyby moc chtěl. Starlink je rovněž v provozu, můžete si už teď koupit router a drandit na netu podle libosti, protože v Evropě je prý
100 % pokrytí. A tak bych mohl pokračovat dál a dál. Samozřejmě, taky mě to štve, že už se to nezhroutilo dávno, mám stávajícího systému po krk, stejně jako vy všichni, a taky si občas zažívám taková malá soukromá peklíčka. Ale to mě neopravňuje k tomu, abych měl depresi, začal šířit paniku kolem sebe a hlavně, abych ztrácel víru. Víru buď máte nebo nemáte. Když ji máte, tak ji máte vybudovanou na pevných základech, kdy všechno do sebe perfektně zapadá a nevložíte do toho systému nic, co tam nepatří a naopak. Jakmile tam něco zapadne, tak víte, že to tak je, že je to pravda. Všechno se to navzájem propojuje a podporuje a je to geniální systém. Žádná jednorázová událost na tom nemůže nic změnit, a tudíž nemůžete víru ztratit.

Jak by mi mohl někdo vzít víru, když ji mám už mnoho let pevnou, neochvějnou, dokonale podloženou, zkušenostmi ověřenou a životem zocelenou? Jak by to jako chtěl někdo udělat? To by jako ke mně přišel a řekl by mi bla, bla, bla a já bych na to jeho bla, bla, bla zareagoval: „Ježkovy oči! Tak to jsem nevěděl a to znamená, že jsem doteď věřil úplným nesmyslům, 20 let jsem se dennodenně věnoval svému koníčku, a teď jste přišel vy, řekl mi bla, bla, bla a je to celé v hajzlu!“

Ano, takhle absurdní to je. Když vaše víra kolísá, tak to znamená jen jedno: že jste ji vlastně nikdy neměli.

A jako zviřátko nakonec jsem si k tématu VÍRA dovolil dát jednoho krásného VÝRA: