Geopolitika

Absurdity dneška

Po sérii náročných a těžkých článků, kde zvláště ten poslední kovidový mě hrozně rozčílil, jsem se rozhodl vložit jeden částečně odlehčující. Když narazím na nějaký zajímavý obrázek nebo video, tak si ho většinou uložím. Zvláště mě fascinují absurdity, které přinesla dnešní šílená doba. Před několika dny jsem tyto archivy třídil a uvědomil jsem si, co se všechno stalo za poslední 2 roky s naší představou o absurditě. Jak se pokradmu a nenápadně posouvají hranice, a co bych ještě před rokem označil za absurdní, je dnes tvrdá realita a vtipné situace se hledají opravdu obtížně. Vzpomínám si, jak jsem si u každého obrázku říkal, že tohle těžko ještě může někdo překonat. A překonal! Dokonce mnohokrát! Z dnešního pohledu jsou obrázky z doby předkovidové jen nuda, nuda, šeď, šeď. Přesto mám některé své favority, které bych vám chtěl dnes představit. Pro mě je série vtipů s detektivem Columbem stále na prvních místech hitparády:

Přesně tak, detektive! Snažit se některé věci pochopit logikou a selským rozumem je zbytečné.

Další místo si myslím zaslouží majitelka vozu smart, která prokázala tak vysokou míru kreténizmu, že ji v mém archívu zatím ještě nikdo nepřekonal.

Ale ani naše nudná ministerstva nezahálí, a i ona se dokáží postarat o pozdvižení, dokonce v tomto případě mezinárodní. Hamáčkovo ministerstvo vnitra ve spolupráci s Koudelkovic BISkou nemůže být v ničem pozadu, a tak si kauzou Vrbětice dokázalo zajistit velmi slušnou pozici jak v naší hitparádě, tak i v temných dějinách debility.

A tady je krásný příspěvek přímo z fondu naší české kinematografie. Miloš Macourek s Václavem Vorlíčkem byli se svým „netopýrem“ neuvěřitelně nadčasoví již v roce 1971! 😊

Teď bude následovat série obrázků velmi tragických, nicméně stále patřících mezi největší absurdity. To se nedá ani pochopit, ani vysvětlit, ani omluvit. Přál bych si, aby existoval zákon, který by umožňoval za mučení dětí vykonat odpovídající trest hned na místě. Dobrovolně bych se přihlásil a dělal bych to i ve volném čase a zadarmo. Jednou přijde čas, kdy tyto obrázky budou vloženy do všech učebnic světa jako doklad o největším úpadku lidské civilizace, kdy lidi kvůli svému kreténizmu tyranizovali svoje vlastní mláďata!!!

Tak přátelé, tohle bylo podle mého názoru dno, hlouběji se už nelze dostat. Jak se to týká dětí, tak se neznám a byl bych schopen čehokoliv. Žádný zástupce živočišné říše nikdy nemučil svoje vlastní potomstvo. To dokázal jen ten nejzdegenerovanější živočich, který tady na Zemi kdy žil. Teď trochu odlehčíme, i když tohle má také slušné grády! Následující série by se dala charakterizovat výrazem: „Nevidí si ani na špičku svého nosu!“

Následující obrázek je pravděpodobně jen vtip, i když já už bych se vůbec nedivil, kdyby se to opravdu stalo. Když může policie klidně seřezat obuškem starou paní, skopnout chlapa z vozíčku, na zemi ho dobít jako psa, a ještě mu ten vozík rozmlátit, tak co chcete tady ještě trumfnout!

Skvostem mezi absurditami je nařízení bezvlády, aby zaměstnanci restaurací kontrolovali, jestli jejich hosté splňují podmínky nařízené bezvládou, ač sami tito zaměstnanci nemusí splňovat vůbec nic. Tak tohle mi přišlo jako bezkonkurenčně nejabsurdnější nařízení, kterému jsem se smál, až mě břicho bolelo. Euforii z toho vtipu ovšem vystřídalo naprosté zděšení, když jsem v Praze při služební cestě zjistil, že tuto nejabsurdnější absurditu ze všech absurdit všichni dodržují, a že se tudíž nenajím!!! Všechny hospody skoro prázdné, jen u vchodu stál vždy nějaký čů…..ák a posiloval tam svoje ego. S každým jsem se pohádal a zařval jsem si tak, jak už dlouho ne, až mi hlasivky přeskakovaly. Jenomže jsem zjistil, že všechno, co těm dementům říkám, po nich stéká jako po skle. Pravděpodobně byli stejně všichni zapíchnutí a mají to za pár. Šel jsem si koupit do Alberta rohlík a Hermelín a odjížděl jsem z Prahy se strašlivým pocitem, že jsem na světě už snad jen já sám poslední normální.

O to víc mě potěšila tato cedule:

Vážený pane nebo paní, kteří jste to napsali, chtěl bych vám pogratulovat k výjimečné kreativitě a velmi inteligentnímu ostrovtipu! Škoda, že jsem neměl to štěstí narazit v Praze na někoho podobného.

Na tomto místě bych chtěl vyzvat všechny majitele mozku: Zapamatujte si prosím všechny ty hospody, restaurace, kavárny a cukrárny, které se dopustily toho nejhoršího zločinu, jakého se mohly dopustit tím, že naprosto svévolně a dobrovolně porušily §402 o segregaci obyvatelstva a k tomu ještě prakticky všechno, co lze porušit (GDPR, §358…). Tohle jim prostě nikdy nesmí projít, musí zkrachovat a skončit na ulici, prosíce o tvrdý rohlík!!!

Následující snímek rovněž oplývá logikou, spravedlností, lidskými právy a láskou k bližnímu svému. Žít v této společnosti je snem každého člověka!

Naštěstí všichni čtenáři Křesadla ví, jak tento svět skončí. Pamatujte, že vše, co se teď děje, je již na 1000% pod kontrolou Aliance. Takže i současný „vtipný“ předvánoční nouzák je z dílny Q. Je potřeba na všem hledat vždy to dobré a na tomto nouzáku vidím jako velmi pozitivní, že aspoň hospodyňky letos stihnou napéct cukroví včas.

V české i slovenské vládě probíhají čistky a možná, když se budeme pozorně dívat, uvidíme i vyčnívající samolepící konec pampersek z kalhot těch našich statečných poblitiků a takový kotníkový monitor na noze Babišáka a Vojtěcha by určitě potěšil nejednoho znalce.

Řekl bych, že to teď ve vládách probíhá asi takhle nějak:

A když budeme hodní, možná neuvidíme na Vánoce jen nějaké prasátko, ale také nějakou pěknou popravičku.

Seriál „Létající hlavičky“ již brzo na vašich obrazovkách!