Geopolitika

BEZPEČNOST NADE VŠE!

Stálým čtenářům se omlouvám, protože to opakuji pořád dokola, ale sem to musím napsat znovu, aby to bylo srozumitelné i pro nově příchozí. Systém, Matrix, DeepState (DS), Kabala, Zlo, temno … je jedno, jak tu partu zlounů budeme nazývat, dělá všechno proto, aby škodil lidem.

Na otázku: „Proč by to proboha dělali?“ už zásadně neodpovídám, to je pro mě jasný důkaz, že proti mně stojí mimozemšťan, a tak prchám. Ale otázku: „Proč to vlastně dělají, když na lidech tak neuvěřitelně zbohatli?!“ zodpovím hned v úvodu. Právě proto, že už tak extrémně zbohatli, že už chtít ještě víc zbohatnout nemá smysl, tak proto už ani lidi jako prostředek k dalšímu zbohatnutí nepotřebují. Jasné jako facka. Vyšší formou bohatství je moc. A aby mohli mít moc nad 8 miliardami lidí, to už není tak jednoduché a stálo by je to zbytečně velké úsilí. Navíc, čím více lidí, tím větší riziko, že se nějaká ta miliardička vzbouří nebo nedej bože probudí, a to je zbytečná komplikace. Tak se rozhodli, že pro ně bude levnější, bezpečnější a jednodušší lidi vyhubit a nechat si jich jen tak trochu na nějaké servisní služby, na které se roboti moc nehodí.

Systém přímo kvůli tomu vlastně existuje – aby škodil, aby nás okrádal, zadlužoval, psychicky ničil, otravoval jedy, způsoboval nemoci, aby zabíjel. A protože systém, na rozdíl od nás, pracuje dokonale (tedy pracoval!), tak také i dokonale škodí. To znamená, že NIC nedělá pro dobro lidí. A když říkám NIC, tak myslím NIC. Když totiž něco vypadá, že je to pro vaše dobro, tak je to jen past a chytí vás to jinde. O tom nemá cenu diskutovat nebo polemizovat, to je zkrátka zákon temné strany, který po tisíce let pečlivě naplňují. Jestliže máte pocit, že něco tomuto modelu neodpovídá, tak vás mohu ubezpečit, že jste to jen špatně pochopili nebo neprokoukli anebo jste něco zásadního přehlédli. Prostě to není možné, oni chyby nedělají.

Na obrázku níže můžete vidět kameny v Georgii, kde jsou tato fakta jasně a srozumitelně „vytesána do kamene“. Stojí tam od roku 1980! Oni se s tím zkrátka ani netají, to jen lidé to pořád nechtějí vidět, ani slyšet, ale je to tam v 8 světových jazycích. Je tam vytesáno mimo jiné: Udržujte počet lidí pod hranicí 500.000.000 v trvalé rovnováze s přírodou.

Podobnost těchto 3 žulových kamenů s architekturou budovy OSN je víc než zarážející. Rovněž tak vzdálenost této budovy od kamenů je všechno možné, jen ne náhodná.

Mimochodem, stejní lidé, kteří toto poselství sdělili veřejně všem lidem na světě, vyrábí vakcíny, které mají lidstvo zachránit před smrtícím virem!?

Někdo namítne, že se dobro děje na každém kroku, že jsou lidé veskrze dobří, a že si pomáhají. Soused peče výborný kváskový chleba a ten je pro dobro člověka, tak o čem to tady mluvím? Já mluvím o systému jako takovém. Jednotliví lidé, kteří nepracují přímo pro systém, jako jsou drobní živnostníci, řemeslníci a poskytovatelé různých služeb, pochopitelně odvádí skvělou práci a dělají dobro pro lidi od rána do večera. O to víc zase jde systém po nich, aby jim to „volnomyšlenkářství“ pěkně znepříjemnil. Tak to jsou ti nejmenší. Pak tu máme střední třídu – když se nějakému živnostníkovi daří a začne být lepší a větší, tak jakmile doroste do určité velikosti, kde už by jeho konání dobra začalo být pro systém nepříjemné, tak se takový podnikatel buď koupí po dobrém nebo po zlém anebo se jednoduše odstraní. Jakmile je odkoupen, začne se jeho práce dělat postupně hůř a hůř, svede se to na modernizaci, na ekonomiku, na směrnice evropské unie a skvělá služba lidem nebo výrobek postupně zanikne. Takže je důležité tyto věci správně chápat a velmi pečlivě rozlišovat.

Jsou oblasti, ve kterých je páchání zla jasné a zřetelné, jako třeba zdravotnictví, školství, politika, justice, silové složky, ekonomika, ekologie, věda atd. Že to tak je, nevidí jen ti, kteří tu práci v těchto oblastech vykonávají. Jejich schopnost pochopit, o co jde, jakým zájmům slouží a jak by se to dalo dělat jinak, byla eliminována již v zárodku, hned na škole, kterou k výkonu této práce museli povinně absolvovat. Kdybych tohle napsal před 2 roky, všichni by se na mě sesypali jako vosy. Dnes to může vidět každý, jak se celý zdravotní systém stal továrnou na smrt a propadl se ve vědomí lidí až na samé dno. Dříve se tam všichni hrnuli, byly pořadníky na operace a dnes se každý nevakcinovaný léčí doma vším možným i nemožným, jen aby mezi ty vrahy nemusel. Totéž školství, kde probíhá segregace nejhrubšího zrna a likvidace toho nejcennějšího, co máme, tj. našich dětí pomocí těch debilních testů, roušek a „svítících“ učitelek! Všichni vakcinovaní se stávají více a více agresivními, tak nechci vidět, jak to bude vypadat ve školství za půl roku. Tohle všechno je jasné a jen se dokolečka opakuji. Ale ono to nezaškodí, protože se stejně najde spousta těch, kteří tomu stále ještě ani dnes nevěří. Naštěstí takoví už na Křesadlo nechodí, protože tady to všudypřítomné jiskření je pro ně jak česnek na upíry! To neustojí a odchází číst mainstreamový iDěs! 😊

Mimochodem, velmi důležitou četbou pro pochopení této problematiky jsou Protokoly sionských mudrců (najdete v sekci Doporučená literatura).

Pak jsou ale oblasti, kde jsou záměry systému nějakým způsobem skryty a maskují se většinou za „bezpečnost“. Je to téměř tutovka, že tomu 90 % lidí naletí, protože je ani nenapadne, že by to mohlo být nějak jinak, než to na první pohled vypadá. K pochopení těchto věcí musí být člověk celoživotní rebel, který přemýšlí úplně s nadhledem a hlavně jinak.

Možná to bude jen jeden článek, možná jich bude víc, to se ještě uvidí podle času, kolik mi ho Aliance do odhalení ještě dá! 😊

Konopí

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč je konopí zakázáno, když se s ním dá velmi úspěšně léčit rakovina? No právě proto. Navíc monopol nad produkcí a distribucí drog májí přece odjakživa tajné služby, neziskové organizace, vládní instituce, a tudíž potírání drog mezi veřejností je vlastně ochrana monopolního postavení na trhu. Nekonečné války Američanů v Afghánistánu jsou pouze zástěrkou pro ochranu jejich výnosů z narkotik. Největšími dealery drog na světě jsou například CIA, Červený kříž, OSN, Mosad a další. Takže ano, konopí je velmi prospěšná a léčivá rostlinka, a právě proto není legální. Cíga rozhodně mají k prospěšnosti hodně daleko a koupíte si je prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Všimněte si, že cigára nikdy nikde nedojdou! Možná třeba nějakou logistickou chybou dojde k výpadku nějaké konkrétní značky, ale jinak si můžete vybrat z neuvěřitelné nabídky u každé pumpy nebo Vietnámoše. Takže kapitáne Picarde, snad jsem vám to vysvětlil jasně.

Reklama na cigaretách

Nejprve bych rozebral kouření jako takové. Kouření nepředstavuje pro člověka až tak velké riziko, jak se tvrdí, zvlášť když kouří málo nebo příležitostně. Tím v žádném případě nechci kouření obhajovat, jen chci upozornit, že si do sebe lidi cpou daleko horší sračky, takže ve srovnání s tím je pak kouření na nižších příčkách v hitparádě škodlivosti. Systém to samozřejmě ví také, a tak hledá cesty, jak škodlivost zvýšit. Jednou z cest je přidávání chemických přísad do tabákové směsi v cigaretách (v doutnících to není, tedy aspoň ne v těch kvalitnějších). Chemické látky se začnou při zvýšené teplotě uvolňovat, a to pak může způsobovat celou řadu mnohem horších zdravotních problémů než způsobuje samotný dehet, nikotin, volné radikály, zakyselení organizmu a další. Dalšími přidanými šmakuládami jsou chemické látky, které vytvářejí závislost. Tyto látky vyvolávající závislost se nepoužívají jen v cigaretách, ale běžně i v potravinářském průmyslu.Takže chipsy, limonády, KFC, McDonald, Kebab apod. Opět to samé: systém ví, že krátkodobým kouřením nikoho do hrobu nedostane, ale několikaleté působení jedů už svoji práci nepochybně vykoná. Každý mrtvý je pro ně přínos! Ale úplně nejlepších výsledků lze dosáhnout ne chemickými prostředky, ale psychologicky. Všechny ty nálepky na cigaretách a nápisy, jak budete impotentní, slepí, bezzubí, jak dostaneme rakovinu všeho možného a jak pak budete vypadat po operaci, jsou teprve tím správným zabijákem, který systém potřeboval. Jsem skálopevně přesvědčen, že tato psychologická složka je mnohem účinnější než vlastní chemický účinek cigaret.

Jenom si uvědomte, jak moc absurdní je skutečnost, že reklamy na cigarety jsou normálně povolené úplně všude jen za podmínky, že tam bude uvedený ten děsivý nápis nebo obrázek. Kdyby někdo opravdu chtěl pomoci lidem a kouření zlikvidovat, prostě by cigarety zmizely ze světa ze dne na den a už by je nikdo nikdy neviděl. Těch pár desítek miliónů závisláků by si prošlo svým zaslouženým abstinenčním peklem a tím by to bylo vyřešené! Ale ne! Byznys je byznys a zabíjet se musí!

Takže závěr je jednoduchý. Jestli si do této chvíle někdo myslel, že ty reklamy na cigaretách jsou tam proto, aby někoho varovaly před možnými nemocemi z kouření, a aby pak kvůli tomu dotyčný přestal, tak je to naprostý nesmysl. Kvůli nálepce prostě nikdo nepřestane, ale ty obrázky mu v paměti uvíznou a ty hlášky také. A vždy, když bere cíga do ruky, tak to podvědomě působí, až opravdu skončí na sále, a nakonec vypadá přesně jako ten na tom obrázku. A doktoři mu řeknou: „Vidíš, my jsme tě na to upozorňovali!“ Je to prostě cílené programování!

Doplňky stravy“

V současné době existuje naštěstí nepřeberné množství výrobců všelijakých bylinných tinktur, čajů a sirupů, minerálů, vitaminů a dalších léčebných preparátů. Díky za ně! Ovšem všichni tito výrobci či prodejci to nemají vůbec jednoduché. Obecně lze říci, že každý, kdo se pohybuje v oblasti jakékoliv alternativy k té „oficiální medicíně západního stylu“ (rozuměj k té, která má zabíjet lidi), je vnímán logicky jako nepřítel systému a je potřeba mu neustále házet klacky pod nohy. To je pravda a takový léčitel je už pro systém mnohem nebezpečnější než pekař s kváskovým chlebem. Systém si zkrátka musí ochraňovat svoje zájmy na trhu a udržovat monopolní postavení. A tím nástrojem, který tuto činnost vykonává, je fašistická a zrůdná Evropská unie.

Tak jen pro zajímavost: Dnem 14.12.2012 nabylo účinnosti nařízení Komise (EU) č. 1924/2006, kterým se zřizuje seznam schválených zdravotních tvrzení při označování potravin. Toto nařízení zásadně mění možnosti použít všeobecně známé informace u minerálů a vitamínů. Je povoleno použít pouze zdravotní tvrzení posouzená Evropským vědeckým poradním orgánem (EFSA), který hodnotil účinky potravin a živin na naše zdraví. Evropská komise pak vydala seznam 222 zdravotních tvrzení, která smějí být použita na určité potraviny a jejich složky. Je to však pouze 10 % ze všech předložených zdravotních tvrzení. Většina ze 4000 podaných zdravotních tvrzení získala negativní stanovisko. V současné době existuje ještě přibližně 1300 tvrzení (týkajících se převážně léčivých bylin), která nebyla posouzena.

Jestlipak současným „vakcínám“ a jejich škodlivosti věnovala tato komise alespoň tolik času, kolik tomu, aby náhodou na obalu zdraví prospěšného přírodního produktu nebyl návodný název jako rada spotřebiteli. Když to vezmeme pěkně popořadě, tak už jenom výraz „doplňky stravy“ je záměrně zavádějící. Slovo doplněk totiž evokuje něco, co může být a nemusí. Také to může být chápáno jako něco navíc, jako jakýsi luxus, něco jako kabelka nebo brož na kabátě. Spousta lidí to přesně takhle i pochopila a neberou nic. Myslí si, že jejich „strava“ jim stačí, tak jaképak doplňky, když jsou vlastně jenom „navíc“ a ještě k tomu nejsou nejlevnější. Cesta k rozsáhlým zdravotním problémům je s takovým přístupem již vydlážděna. V dnešní době lze považovat potraviny za zbraně hromadného ničení. Kdo neví, co jíst a co nejíst, nezajímá se o to a nemá ani nikoho, kdo by mu s tím poradil, je na dobré cestě pořídit si některou slušivou civilizační chorobu. Zkrátka to dnes není možné ignorovat, pakliže chcete být zdraví.

Proto různí výrobci začali omezovat informace na bylinkách, tinkturách a čajích. Někteří to dělají striktně, aby se nedostali do problémů s úřady, jiní na to zvysoka dlabou a dělají si to po svém. V každém případě se systému opět podařilo poškodit jedno celé velké odvětví alternativní medicíny, které na rozdíl od vrahů v bílých pláštích opravdu léčí, opravdu pomáhá, a to bez jakýchkoliv vedlejších účinků.

Takže cigára, v jakémkoliv množství, si koupí i dvanáctiletý kluk na každém rohu, ale u grapefruitových kapek, které jsou skvělým antibiotikem a mají asi 50 léčebných účinků, smí být uvedeno pouze toto:

Semena grapefruitu mají povolená následující zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012), které platí od 14.12 2012.

Mikrobiologická rovnováha těla.
Přirozená obranyschopnost.

Topol černý má povolené následující zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012), které platí od 14.12 2012.

Normální činnost ledvin a močového měchýře. 
Umí toho samozřejmě více, ale EU povoluje tvrdit pouze tento účinek.

Lichořeřišnice větší má povolená následující zdravotní tvrzení dle NAŘÍZENÍ KOMISE (EU) č. 432/2012 (ze dne 16. května 2012), které platí od 14.12.2012.

Nemá povolené žádné zdravotní tvrzení.

Tak z toho bych vyletěl z kůže! Tady se už ani systém nepokouší předstírat, že je to pro dobro lidí a jede proti alternativě na všech frontách. Mimochodem EU je právě rozebírána na atomy Aliancí a ta prasata se vozí rovnou na porážku.

Přilby

Za našich mladých let se žádné ochrany hlavy běžně nenosily. S přilbou jsem se setkal jen na vojně, a pak při závodní cyklistice, kde jsme nosili takovéhle krásné kožené, ve kterých jsme všichni vypadali jako debilové a nepamatuji se, že by to někomu někdy pomohlo. Nosili jsme je ne proto, že bychom chtěli, ale proto, že to tehdy bylo ve sportovních oddílech tak dané.

Přilby jsou v zásadě dobrá věc a věřím, že už dokázaly zachránit spousty životů. Neberte prosím tento můj filozofický rozbor jako bojkot přileb. Chci jen, abychom o všech věcech přemýšleli a přehodnocovali jejich význam a přínos. Budeme to totiž muset udělat v novém světě s úplně každou jednotlivou věcí, která nám tady zůstane po DS. Takže OK, přilby jsou super, rozumíme si, ale má to jeden háček, a to háček psychologický, stejně jako v případě obrázků na cigaretách.

Hodně let už pozoruji u mladých generací v takzvaných „civilizovaných zemích“, že se všichni mnohem víc bojí, než by podle mého bylo zdrávo. V jiných částech světa, které nejsou podle systému dost „civilizované“ (rozuměj přeprogramované a zblblé podle jejich představ), tohle vůbec neexistuje. Lidi a děti tam žijí normálně a beze strachu úplně stejně, jako žili i před 50 lety. Slovo bezpečnost prakticky nemají ve svém slovníku. Nejhůř je na tom podle mého názoru západní a střední Evropa. Je to logické. Západní Evropa je přímo sídlo ZLA a střední Evropa je zase jeho hlavní cílová skupina. Ve zbytku světa se jim ty jejich hry nedaří ani rozjet, protože se tam lidi potýkají s mnohem zásadnějšími životními problémy, než jestli mají přilbu na kolo o správné velikosti.

U nás můžete vidět až takové extrémy, že dokud nemá desetiletý kluk perfektně upnutou přilbu, tak na kolo nesedne, na lyžák se základkou už vůbec děti bez přilby nesmí a obecně lze říct, že prakticky na každý sport je už dnes nějaká specializovaná přilba, kterou dítě musí mít, pakliže chce sport dělat.

Cyklistická, kokoska na skate, lyžařská, horolezecká, jezdecká, hokejová, hokejová pro brankáře, fotbalová pro brankáře, vodácká, pro motorkáře integrálka, na skútr otevřená, na krosku motokrosová, a to jsem nepochybně nevyjmenoval všechny. K tomu nutno přidat stavební přilbu při návštěvě jakéhokoliv staveniště.

Nemáte pocit, že všichni zešíleli? Já tedy určitě, protože když se snažíte vést děti k nějakým sportům a celkově chcete žít aktivnějším způsobem, tak při větší velikosti rodiny začíná dosahovat počet přileb ve vaší domácnosti neuvěřitelných hodnot! Když vám děti z nějakých přileb začnou vyrůstat a vy se je snažíte neustále méně či více úspěšně prodávat a kupovat, může se vám stát, že jich máte doma klidně i přes 30!!! Při přepočtu na peníze je to spíš než na přilbu studený obklad na hlavu.

Důsledky doby přilbové
  1. Finance – nejjednodušší zdůvodnění, proč existuje tolik druhů přileb, je finanční hledisko. Samozřejmě, že se jedná o fantastický byznys a celosvětově to vůbec nebude zanedbatelná položka. Já ale vím, že systém jde vždy ještě mnohem dál a se samotným finančním profitem se jen tak nespokojí. Takže finanční důvod ano, ale nejen ten.
  2. Strach – v lidech se tím nenápadně od malička zabydluje určitý druh strachu o sebe sama. Sděluje se nám nenápadně, že bez přilby a bez specifického vybavení jsme velmi zranitelní. Dokonce se nám to vtlouká do hlav i ve filmech, jako je třeba Ironman. Dokud si na sebe nenavlékne svůj oblek, je to jen slabý nicotný člověk.
  3. Víra – potlačení víry v sebe sama – člověk může mít obrovské schopnosti, pakliže ví, že je může mít a pakliže v to zcela uvěří (to se hezky řekne, ale hůř realizuje!). Duchovním růstem ze sebe můžeme udělat skutečného „superhrdinu“, a to i bez obleku, ale musíme v to naprosto uvěřit a něco pro to udělat. Sami se dokážeme ochránit před čímkoliv a jestli se nám má něco stát nebo ne, není záležitostí přilby, ale způsobu života, který určuje, jaké dostaneme nemoci nebo jaké se nám stanou úrazy. Žádná přilba to za nás nikdy neudělá a jestli mi z nějakého důvodu patří, že si na motorce rozbiju hubu, tak si ji rozbiju, i kdybych měl rytířské brnění a na něm tři přilby na sobě. Západní medicína chce, abychom uvěřili, že jsme jen nedokonalé blbé a neschopné bytosti, které potřebují ke svému životu doktory, růžové pilule, antibiotika a chemoterapie, abychom mohli vůbec nějak v tomto šíleném světě plném nástrah fungovat a přežít. Ale tak to v žádném případě není! Nepotřebujeme ani žádné zdravotnictví, ani žádné přilby. Všechno to jsou jen nástroje systému na naše postupné přeprogramování, abychom uvěřili jimi vymyšleným zcestným a materialistickým zákonům, podle kterých ale ani svět ani vesmír nefungují.
Dětské prolézačky

Na předchozí část navazuje další, která stojí na stejných principech. Jsou to dětské prolézačky. Každý člověk 50+ zná standardní kovové svařené prolézačky, které byly v každém parku a na každém hřišti. Ano, byly kovové a nebyl problém si o ně vyrazit zuby nebo spadnout na hlavu. Občas někdo taky na tu hlavu spadnul, ale zase vstal a lezl znova. Jen si o to víc dával příště pozor. Nepamatuji si za celé své dětství, že bych viděl na vlastní oči nějaký vážnější úraz. A když, tak se to rychle vyřešilo kysličníkem a pár fackama. Prostě jsme to brali jako normální věc a ani nás nenapadlo, že by to mělo být jinak.

Opět do tohoto standardního světa zasáhla fašistická evropská unie a bylo všechno jinak. Kovové prolézačky nesplňují jejich představy o „bezpečnosti“, a tak musí být všude instalovány jen certifikované, splňující všechny možné bezpečnostní standardy ISO, DIN a další. A tak z mnoha hřišť prolézačky zmizely úplně, protože se staré rozpadly a na nové nejsou peníze. Na staré by byly, ale na ty nové ne. Dříve by je jakýkoliv taťka z vesnice svařil z trubek, další taťka by je natřel a společně by je pořádně zabetonovali, aby si měly děti kde hrát. Teď na to dohlíží Unie a je to tudíž v hajzlu! Všechna dětská hřiště vypadají stejně, na všechna se vypisují výběrová řízení a platí se předražené křápy. Nejen že vypadají všechny stejně, ale ještě jsou zřejmě vyrobené pro dementní a retardované děti. Konstrukce toho moc nevydrží, a hlavně se tam ani ty retardované děti nic nenaučí. Je to jak dráha pro invalidní opice! Ale je certifikovaná!

Na starých dobrých prolézačkách mohlo řádit třeba 10 dětí najednou a ani se nehnuly! když tam přišel někdo dospělý, tak ho to bez problémů uneslo taky. Dnešní „parodie na hřiště“ jsou omezené jednak věkem, jednak váhou a jednak jsou jen pro malinké děti. Pro děti od 13 let vlastně už žádná hřiště nejsou, pakliže nepočítáme různá placená venkovní hopsária a lanová centra.

Takže co si z toho vzít? Opět se pod maskou bezpečnosti zavedlo něco, co není lepší ani v jednom jediném parametru a ani z jednoho aspektu. Stojí to 100x tolik, než kdyby si to chlapi ve vesnici vyrobili sami, je to jen pro malé děti, větší děti sedí na autobusových zastávkách a kouří. Snižuje se tím schopnost našich dětí žít v normálním světě, v normální realitě, kde se každý snadno a rychle naučí, že kovová trubka v zimě studí, do hlavy bolí a když jsem kopyto, tak to bolí po celém těle. Někdo nám strčil do výhledu tak obrovský pomyslný nápis BEZPEČNOST, že přes něj nevidíme důsledky této zvrácené bezpečnostní politiky v pojetí ještě zvrácenější evropské unie.

Svět, ve kterém se předstírá, že se dělá všechno pro bezpečnost našich dětí a zároveň se do nich vstřikují ty nejjedovatější sračky hned po porodu, si nezaslouží žádné pokračování, ani žádnou budoucnost!!!

Odvaha

Za našich časů bylo běžné, že většina kluků měla přirozenou odvahu dělat všechny možné bejkárny. Zároveň nebyli skoro žádní extrémisté, kteří by lačnili po adrenalinových sportech, po bungee jumpingu a dalších nesmyslech. Jinými slovy, ta standardní úroveň odvahy byla přirozeně velmi vysoká, dovolím si tvrdit, že dvojnásobně než dnes, a proto ani neměl nikdo potřebu si něco ještě extrémnějšího dokazovat. Z dnešního hlediska bych řekl, že jsme žili docela adrenalinové životy. Příslušníci dnešní generace kluků jsou v podstatě zženštilí poserové, kteří nemají odvahu na nic a když se někdo z nich najednou vyhecuje k nějakému extrému, tak to většinou přežene, riskuje příliš a podle toho pak vypadají konce takových činů. Ovšem těmto mladým lidem to nesmíme zazlívat, protože je to především naše chyba. My jsme to zavinili a dovolili a my jsme byli tak slepí, že jsme to nechali dojít až sem. Je to důsledek celého komplexu chyb a teď už nikdo neví, co si s tím počít.

Na následujícím obrázku je myslím velmi výstižně zachycena přirozená odvaha tehdejších dětí. Z dnešního hlediska by to byl malér, který by se řešil na všech možných a nemožných místech a vyvozovaly by se z toho důsledky ještě rok. Ale takhle se prostě žilo. A kdo byl jó velká motyka, tak se zmrzačil nebo zabil. V čem se to liší od dneška? Nestudoval jsem žádné statistiky, ale myslím si, že dnešní úrazovost na všech těch „bezpečných“ hřištích, bude mnohonásobně vyšší, než byla tehdy.

Těch způsobů, kterými nás systém nenápadně přeprogramovává, je bohužel hodně a budeme je asi objevovat ještě hodně dlouho i po odhalení. Ale obávám se, že ty škody, které už byly do teď na lidech napáchány, hned tak někdo zpátky nevrátí. Myšlení lidí se už změnilo a lidi tu „bezpečnost“ budou zcela automaticky vyžadovat, aniž by o tom přemýšleli. Na následujících obrázcích jsou dvě různé sedačkové lanovky z období přelomu 60. a 70. let. Na prvním snímku je lanovka na Pustevny v Beskydech a ta druhá je z pražské ZOO.

Zkuste si sami pro sebe tipnout, kolik lidí by na to dnes bez té štangle bez zaváhání vlezlo a kolik rodičů by dětem zakázalo takové nebezpečné zařízení vůbec použít. Tehdy to ale bylo normální a nikoho ani nenapadlo přemýšlet, že by na tom mělo být něco špatně.

Dalším krásným příkladem mohou být dětské sedačky v autech. Je to v podstatě paralela k přilbám a je možné k tomu říct totéž. Je to určitě dobrá věc, ale psychické důsledky to má, ať se nám to líbí nebo ne.

Tady už slyším, jak se začínají někteří rodiče vztekat a vytahují argumenty, jako že je dnešní provoz na silnicích mnohonásobně větší, než byl před 40 lety, jezdí se obecně rychleji a jezdí každý, kdo má do zadku díru.

To je všechno pravda, to nikdo nerozporuje. Ale stejně tady platí totéž, co v případě přileb. Finance, strach a víra. Za dětské sedačky rodiče utrácejí nemalé peníze a za období od 1 do 13 let se sedačka koupí alespoň 3x. A to ani není jediný bezpečnostní prvek. Všechna auta mají dnes standardně ABS, airbagy všude, mají vepředu i vzadu deformační zóny, absolvují náročné crash testy, technické prohlídky, vše se vyrábí z nehořlavých materiálů…

Přesto přese všechno roste počet bouraček a obětí autonehod geometrickou řadou. Když máme všechno tak bezpečné, tak by přece neměl být problém přežít jakoukoliv bouračku! Ale v tom to asi nebude, co?

Závěr

Chtěl jsem tímto článkem poukázat jednak na lstivost systému, který to dělá všechno záměrně a promyšlenou lstí a klamem dosahuje svého cíle. Za druhé a to hlavně, jsem chtěl poodhalit závoj pokrytectví a schizofrenie nás všech, kdy na jedné straně vypadáme, jako že děláme vše pro bezpečnost našich dětí a kvůli své omezenosti a hlouposti naopak svoje vlastní děti zdravotně poškozujeme.

Co si mám myslet o rodiči, který sice 5 minut urputně pečlivě upevňuje svoje dítě do autosedačky, a pak s ním jede k McDonaldovi, kde do něj narve to nejodpornější „jídlo“ planety, plné jedovatých sraček a rozemletých lidí?

A co rodič, který sice dbá, aby mělo dítě dobře sedící přilbu na kole, ale pak má celoročně a trvale u postele zapnutý mobil a na skříni nepřetržitě zapnutou wifinu?

Anebo ještě matka živitelka, která má plnou hubu zdravé výživy, ale každý den ohřívá celé rodině jídlo v mikrovlnce?

A teď jsem ještě vymyslel nepřekonatelnou pecku na závěr:

Otec naloží do svého bezpečného švédského Volva celou rodinu, která se bezpečně připoutá bezpečnostními pásy. Všichni mají z bezpečnostních důvodů na hubě respirátory a odveze je na úplně bezpečnou injekci do vakcinačního centra, aby rodině udělal dobře a mohl s nimi odletět na ozdravný pobyt u moře úplně bezpečným letadlem, které předtím zkontroloval plně vakcinovaný technik a které bezpečně řídí plně vakcinovaný pilot, jehož pravděpodobnost úmrtí stoupla za poslední 2 měsíce o 1700 %!

TY VOLE!

Takže vážení čtenáři, ono to sice na první pohled může vypadat, jako že jsem teď napsal o zdánlivě nepodstatných věcech, ale ono všechno souvisí se vším. Každá jednotlivá věc, která se za posledních 30 let maskovala bezpečnostním hlediskem, ať už to byly sedačky v autě, sedm přileb ve skříni, bezpečné prolézačky, bezpečnostní pásy a stovky dalších bezpečných věcí včetně bezpečného sexu, vám nenápadně ukrajovala z vašeho pomyslného koláče odvahy, osobní statečnosti a víry v sebe sama.

Když pak jednoho dne pár úchyláků bez jakýchkoliv důkazů, podkladů a mandátu na cokoliv, vyhlásilo celosvětovou pandemii nebezpečného smrtícího viru, celé lidstvo se naráz posralo a šlo raději spáchat bezpečnou sebevraždu!

Pro odlehčení zase jeden pěkný na závěr: